Jdi na obsah Jdi na menu
 


únor 2018

7. 2. 2018

27. 2.

ČJ -  učebnice Už čteme a píšeme sami, str. 25 - básnička Medvídci + označení pravdivých odpovědí

Od 2. pololetí se snažíme s dětmi naučit se zapisovat si domácí úkoly do úkolníčku, a tudíž i více myslet na to, že děti mají nějaké povinnosti do školy. Úkoly na stránky budu zapisovat pouze ve výjimečných případech, když je toho více nebo je některý úkol dlouhodobější. Když děti úkol zapomenou, stane se. Učíme se i to, že je normální někdy zapomenout, ale je také třeba úkol dopracovat a za zapomenutí se omluvit.

14. 2. úkoly na jarní prázdniny

Zážitkový deníček - zapsat dva zážitky z prázdnin s datem + obrázek.

ČJ - trénink čtení, číst si vlastní vybranou knihu (dobrovolně)

M - sčítání a odčítání do 15 (dobrovolně)

 

14. 2. DÚ na čtvrtek 15. 2.

ČJ - červené desky - pracovní list "Jak dobře znáš pohádky?"

 

12. 2. DÚ na 13. 2.

Doma odevzdat desky s dotazníky pro rodiče.

ČJ - v červených deskách procvičování psaní psacím písmem. Dohodly jsme se s dětmi, že stačí udělat první polovinu, kde jsou samotná písmenka e,i,u,a. Zbytek mohou děti udělat zase zítra, aby toho nebylo moc. Prosím vás, abyste na děti při psaní dohlédli. Mnohdy tvary všemožně dokreslují a podivně spojují písmenka. :-) Některým se zatím lépe píše tužkou, tak klidně tužkou, pero je spíš jen odměnou. Je ale třeba, aby děti písmo správně napojovaly a aby psaly jedním tahem, ne přerušovaně. Ve škole trénujeme rukou ve vzduchu, na stírací tabulky i na volný papír a tabuli.

Zároveň někteří zapomněli na DÚ již z pátku, který ale mým zaviněním nebyl zapsán zde, ani v úkolníčku. Proto nepředpokládám, že vše bude hotovo hned, zkuste každý den doplnit kousek. Byly to stránky 6 a 7 v písance. Nejde mi o vyplněnou písanku, ale dětem se začínají písmena plést, a tak prosím o domácí docvičování a trénování. 

7. 2. DÚ na 8. 2.

ČJ - učebnice str. 21 celá - přečíst a vypracovat úkoly

Kdo chce a může, donese si na čtvrteční hodinu prvouky kartáček na zuby (a pastu). :-)

Také prosíme, pokud máte doma menší (spíše dlouhou) papírové krabice, budeme rádi, když je po dětech pošlete do školy do pátku 9. 2. Využijeme je při výrobě vlastních autobusů na matematiku, případně na jiné výtvarné tvoření. :-)

7. 2. DÚ na úterý 13. 2.

AJ - pracovní list (černobílý) s barvami a hračkami - děti pouze vybarví hračky podle čísel a zopakují si slovíčka (a yellow guitar apod.)

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 18459
Měsíc: 824
Den: 23