Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. týdenní plán (od 11. 9.)

8. 9. 2017

TÝDENNÍ PLÁN UČIVA 11. – 15. ZÁŘÍ 2017

PŘEDMĚT

UČIVO

 

ČTENÍ

 

- Str. 9 – 13 (písmena p, v, l, k)

- Hry na skládání slov a poznávání prvních a posledních hlásek

 


PSANÍ

 

- Str. 2 – 4

- kontrola dú – výzdoba písanky

 


MATEMATIKA

- Str. 8 – 11

- Zápis a určování počtu

- Stavby z krychlí

- počet a rytmus

 


PRVOUKA

- Škola

- Třída

 

VÝTVARKA, PRACOVKA


- nech se překvapit J

AKCE

14. 9. – Nabídka focení pro prvňáky – přijede pan fotograf, děti vyfotí a Vy (rodiče) se potom můžete rozhodnout, zda fotky budete chtít, nebo ne.

 
K uplynulému týdnu:
 
První týden školy jsme začali všichni společně. Už druhý den ale děti zvládly být dvě hodiny ve třídě samy a byly moc šikovné. Postupně hodiny přibývaly, a tak jsme kromě pilné práce také chodili na procházky po škole a učili se, jak co ve škole funguje. Během celého týdne jsme se zvládli naučit celou písničku o mravencích, a tak nic nebrání příchodu pomocního na matematiku (a jistě i další předměty) - Ferdy.
 
V češtině jsme již psali písmenko P (jako Pepa) a o Pepovi děti napsaly několik vět a to pomocí obrázků. Věty mi také přečetly. Pracovaly jsme s vlastními jmény, jejich počátečními písmeny a dokonce i s písmeny uvnitř jmen a na konci. Seznámili jsme se se třídou 1. A, kterou máme v učebnici a tím jsme narazili i na existenci abecedy. Prosím o trénink psaní vlastího jména velkými tiskacími písmeny, protože některým dětem to ještě dělá problém.
 
V matematice měly děti první domácí úkol, který skoro všichni splnili. Ti, kteří to nezvládli si ale nakonec dokázali poradit i tak. Byla bych ale ráda, abyste s dětmi úkoly plnili, rozhodně je ale neplňte za ně. :-) Poprvé také děti pracovaly se stíracími tabulkami, na které zaznamenávaly odpovědi na mé otázky k obrázku hřiště. Čárkou zaznamenaly odpověď ANO a křížkem odpověď NE. Jako pochvalu potom všichni dostali první razítko do notýsku. 
 
Kromě práce s hřištěm jsme již zaznamenávali počet, zatím pomocí čárek. Děti počítaly obrázky a také již pracovaly s interaktivní tabulí. To byl zážitek. :-) 
 
Také jsme měli první, rozehřívací, hodinu výtvarky. Protože jsme se seznámili s partou dětí, které omylem vypily zmenšovací lektvar, bylo téma na kreslení jasné. Nakreslit děti v té takzvané říši obrů. 
 
Chtěla bych ještě poděkovat všem rodičům za vzornou spolupráci při zařizování všemožných věcí spojených s nástupem dětí do školy. Peníze na třídní fond mám již skoro od všech a věci jako papíry, kapesníčky a fólie také. Jste skvělí! Věřím, že i pro Vás je to "fuška". Pro mě tedy ano. :-) 
 
Hezký víkend všem!
 
Bára Kocianová
 
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 18459
Měsíc: 824
Den: 23