Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. týdenní plán

3. 11. 2017

 

TÝDENNÍ PLÁN UČIVA  6. – 10. LISTOPADU 2017

PŘEDMĚT

UČIVO

 

ČTENÍ

 

- Str. 43 – 48 (písmena v,p,h)

- hry na skládání slov, čtení písmenkových hadů a slov, čtení krátkých textů

- hry s novými i známými písmenky, běhací diktát, písmenkové pohádky, skládání slov z písmenek, psaní vět a slov

 

 

PSANÍ

 

- Str. 17 - 18

- čáry a spirály, prohnutá čára

- psaní krátkých slov tiskacím písmem

 

MATEMATIKA

- Str. 35 – 38

-porovnávání - znaky „menší než“ a „větší než“, „rovná se“; psaní číslic 1, 2, 3, 4, 5; sčítání a odčítání do 8

- matematické hry, trénink čtení a psaní číslic

 

PRVOUKA

- jsem jedinečná bytost (malá zrcátka – dú)

 

 

 

ANGLIČTINA

 

-  příběhy/pohádka, hraní divadla

- what´s your name? Who´s this? it´s me.

- barvy, zvířata

- hry, písničky, tvoření

 

AKCE

úterý 7. 11. – oslava narozenin edíka

 

Milí rodiče,

tento týden byl plný akcí, a tak jsme práci museli trochu dohánět. Mám z dětí velkou radost, protože už skutečně začínají samy psát i číst a všechny úkoly, které ve škole dělám zvládají lépe a lépe. Myslím, že během dvou měsíců je pokrok vidět u každého, ať už je to pokrok ve zvládání učiva, či v tom, že se děti dobře adaptovaly na školní prostředí.

Máme za sebou i první velký výlet, který se velmi vydařil. Doufám, že vám děti všechno vyprávěly a mají hezký zážitek. :-) Všem doporučuji někdy do Sladovny v Písku zajet na rodinný výlet, myslím, že takové výstavy pro děti mají smysl a opravdu si z nich něco zapamatují. :-)

Halloween ve škole byl opravdu strašidelný, protože osmáci se úkolu připravit stezku odvahy zhostili možná až příliš dobře. Stezkou tedy prošlo z naší třídy jen několik odvážných. Téměř všichni měli krásné kostýmy a některé maminky (možná i tatínkové) připravily opravdu originální strašidelné svačinky. :-) Věřím, že i s překonáním strachu to byl pro všechny velký zážitek. 

Protože se blíží 1. čtvrtletí školního roku, budou v týdnu od 13. listopadu a dále probíhat tripartitní schůzky (konzultace). Tripartitní znamená, že se jich bude účastit učitel, rodič(e) i žák. Během víkendu vytvořím přihlašovací systém, proto prosím, sledujte stránky, abyste si vybrali termín dle časových možností, Vašich i dítěte. Jde o systém individuálních třídních schůzek, které se nám osvědčily a věřím, že i pro vás budou přínosem.

V domácích úkolech je popsáno, co je dobré doma trénovat, nicméně stále platí to samé - trénink čtení, zatím z učebnice. Nechte skutečně děti číst samostatně, ale nahlas. Můžete jim psát i písmenkové hady či říkat slova, která děti samy píší - nehláskujte jim je a nechte je vždy přečíst to, co napsaly a případně opraví chyby.

Chtěla bych také moc pochválit ty, kteří využili možnost dobrovolného úkolu a tvořili vlastní deníček z prázdnin. Během listopadu zavedeme prázdninový/víkendový deníček, který bude mít každý a budeme s ním pracovat i v hodinách. 

Hezký vikend všem!

B. K.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 18459
Měsíc: 824
Den: 23