Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matematika info

12. 2. 2018

 

Milí rodiče,

tento týden Vám piši již naposled. Dohodly jsme se ale s paní učitelkou Brachtlovou, že bude fajn, když si každý přinese do třídy své (podepsané) počítadlo. Zatím je jedno, zda bude velké do 100, či menší. Děti sice poměrně obstojně počítají z hlavy, nicméně při některých složitějších úlohách je dobré, když mají možnost využít pomůcky (knoflíky, počítadlo, kostky, penízky, špejle apod.). 

Zároveň bych moc prosila, aby si každý přinesl nějakou malou postavičku (např. z Kinder vejce, LEGO, Šmoula...), kterou bude moci chodit po malém krokovacím pásu. Všichni mají na lavici vlastní malý krokovací pás, aby při samostatném řešení úloh nemuseli všichni vstávat a používat ten velký. :-)

Mám z malých matematiků velkou radost. :-) Umí o svých postupech při řešení úloh krásně mluvit, diskutují a nebojí se udělat chybu, kterou ale také dokáží následně odhalit a opravit. Věřím, že je matematika většinou oblíbeným předmětem. :-)

Od ledna už jsme se seznámili s dalšími dvěma matematickými prostředími. Prvně je to hra AUTOBUS, která děti moc baví a dokonce již začínají vymýšlet různé způsoby záznamu průběhu hry. Potom prostředí matematických hadů, kteří jsou záludní tím, že se zatím některým pletou směry šipek, ale statečně se s nimi seznamujeme a myslím, že brzy je každý zvládne. 

Podrobnější informace k AUTOBUSU ZDE a také můžete zhlédnout video.

K autobusům jsme vyrobili krásné cedule zastávek ve třídě. Máme zde zastávku "U Jitky", "U tabule", "U kalendáře" a "U knihovny" - o jménech jsme hlasovali a vybírali jsme z návrhů samotných dětí. Kromě toho také děti vyrobily úžasné autobusy, takže máme ve třídě celé depo. :-D

Mám z toho prostě radost a doufám, že to dětem co nejdéle vydrží. 

Hezký týden všem!

Bára Kocianová

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 18459
Měsíc: 824
Den: 23